“Şahsıma ve ABB Başkanına güvenen Meral Hanım’a teşekkürler”

Spread the love *Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Başakşehir Atık Su, Yağmur Suyu, İçme Suyu Yatırımları’nın toplu açılış törenine katıldı.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada İBB’nin çalışmalarına ve 14 Mayıs seçimlerine değindi.

İBB’nin projelerini anlatan İmamoğlu şöyle dedi:

Başakşehir’den Kadıköy’e, Kartal’dan Silivri’ye kadar bu şehrin her ilçesine eşit hizmet sunacağız. Hemşerilerimiz bizlere bunun için oy verdiler. Oy vermeyenler de dahil mutlu oldukları bir seçim sonucu elde ettik. Çok şükür İstanbulluların güvenini boşa çıkarmadık.

“2023 yılı yatırım bütçemizi 2022 ‘ye göre yüzde 100 artırdık. Aynı anda 10 metro birden inşa edebilmek, engellenmesine rağmen 4’e yakın raylı sistem projesi hazırlayıp Cumhurbaşkanlığı kabulüne sunulan başta Beylikdüzü-Sefaköy hattı olmak üzere önemli hatların çalışmasını yapmak bizlere nasip oldu.

“Bütçemizin yüzde 50’sini yatırımlar alıyor”

“Başarmakta kendimize güveniyoruz. 560 milyon liralık Başakşehir’e yaptığımız yatırımlar ve devam edenlerle birlikte 800 milyon lirayı aşan bir yatırıma sadece İSKİ’nin erişmiş olması önemli bir durumdur. Hem ihtiyacı karşılayan hem de deprem başta olmak üzere farklı afetlerde dayanıklılığı olan bir alt yapıyı var etme karakteri de önemlidir. 8 bin metrelik içme suyu hattı önemli bir çalışmaydı.

“Toplam bütçemizin yüzde 50’sini yatırımlar almakta. Bu süreç içerisinde gerçekten dünya ve Türkiye tarihinin en önemli pandemilerinden birini yaşadığımız ve bir buçuk yılımızı meşgul ettiğini unutmayalım. Canlarımızı kaybettiğimiz depremi, moralsizliği yaşadığımız dönemin içinde olduğumuzu unutmayalım.”

“Meral Hanım’a teşekkür ediyorum”

14 Mayıs seçimleriyle ilgili de konuşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Elbette seçimi kazanacağız, elbette gençlerin umudu olacağız, elbette hep birlikte geleceği tasarlayacağız. Şahsıma ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza verilen görev ve bu görev verilirken özenli bir irade ortaya koyan değerli İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de teşekkürlerimi iletiyorum. Altılı Masa’nın bütün liderleriyle birlikte, büyük mücadeleye girişmiş bulunuyoruz. Kazanacağımız seçim 86 milyon insanımız için kazanılacak.

“86 milyon insanımız kazanacak”

“Saygıdeğer Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yolu açık olsun diyorum. Elbette seçimi kazanacağız, elbette gençlerin umudu olacağız, elbette hep birlikte geleceği tasarlayacağız.

“Şahsıma ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza verilen görev ve bu görev verilirken özenli bir irade ortaya koyan değerli İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de teşekkürlerimi iletiyorum. 

“Kazanacağımız seçim 86 milyon insanımız için kazanılacak. Sadece bir grup için ya da sadece Millet İttifakı’na oy verenler için değil, bu memleket için kazanılacak.”

(RT)

 
Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post UK minister in Rwanda to reinforce migrant deportation plan
Next post بعد مبادرة باتيلي وتهديدات مجلس الأمن.. أي مستقبل ينتظر العملية السياسية في ليبيا؟ | سياسة